הכרטיס המגנטי הומצא כבר בשנות השישים על ידי חברת IBM.

לראשונה בוצע בה שימוש עבור סוכנות הביטחון. בעוד בעבר הכרטיס נחשב לאחד מפלאי הטכנולוגיה, היום ניתן לייצר כרטיסים למועדון לקוחות בכול בית באמצעות מדפסת פשוטה.

נדמה כי לא ניתן לתאר את החיים ללא כרטיסים. לכל אחד מאיתנו יש מספר רב של כרטיסים בארנק בין אם כרטיס אשראי, נסיעה, סטודנט, כרטיס עובד, קופת חולים או כל כרטיס אחר.

תכונות הכרטיסים המגנטיים:

  • אין צורך להטעין אותו שכן הוא לא מפעיל בחשמל שום דבר.
  • ניתן לאכסן בו מידע רב כמו היסטוריה של שימוש ומידע אודות המשתמש.
  • במקרה אובדן ניתן בקלות להפיק חדש ולבטל את הישן.
  • עלות היצור שלו נמוכה מאוד.
  • ניתן לעצב אותו באין סוף אפשרויות.

בזכות היתרונות שהזכרנו, השימוש בכרטיסים המגנטיים מאוד נפוץ בכול העולם.

בכל ארנק ממוצע ניתן למצוא לפחות 5 כרטיסים מגנטיים שונים. הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת ייצור כרטיסים אפילו בבית באמצעות מדפסות שוות לכל כיס.

כל חברה ומותג מזהים את הפוטנציאל השיווקי של הכרטיס ונוהגים להעניק אותו ללקוחות הקבועים או ללקוחות המועדפים. כיום ישנו מגוון ענקי של שימושים לכרטיסים מגנטיים:

  • כרטיס אשראי הוא הכרטיס הנפוץ ביותר. מאפשר לרכוש כל דבר באמצעות חיוב ישיר לחשבון ולא באמצעות כסף מזומן.
  • כרטיס קופת חולים מיועד לזהות את חבר הקופה ולאפשר הזמנת תורים פשוטה. בנוסף, הכרטיס מעניק לכל רופא מידע אודות החבר, ועל ההיסטוריה הרפואית שלו. נגמרה התקופה בה היה קלסר עם כל הנתונים.
  • כרטיס מפתח אלקטרוני המאפשר גישה למעבר חדרים. אידאלי לבתי מלון ולמפעלים אליהם הגישה היא מסווגת או ממודרת.
  • כרטיסי עובד נמצאים כמעט בכול מפעל. מוצרים אלו נועדו לפקח על שעות העבודה של כל עובד. המידע הנצבר משמש בסיס לשכר של העובד.

עיצוב מותאם וצבעוני

העיצוב של כל כרטיס ניתן לעיצוב ברמה הגבוהה ביותר. חלק מההדפסים מבוצעים על גבי נייר וחלק נצרבים על גבי הכרטיס עצמו.

נהוג להוסיף את לוגו החברה, פרטי התקשרות, מידע בסיסי על הלקוח המשתמש ותנאי השימוש. כל מותג מצליח נוהג להעניק כרטיס עובד ללקוחות שלו ובאמצעותו ניתן לרכוש מוצרים בהנחה.

שימוש נוסף של הכרטיס הוא מעקב אחר הרגלי הקניה של הלקוחות. ניתן לעקוב אחר המוצרים הנמכרים יותר והנמכרים פחות. לראות איזה מהמבצעים הצליח יותר ובקרב מי.

מדפסות כרטיסים

ישנן מדפסות כרטיסים שאפשר להכניס הביתה. הן נראות כמו כול מדפסת אבל מאפשרות הדפסה על יחידות והפקה שלהן גם באמצעות עיצוב והוספת כרטיס מגנטי.

כל אדם בעל חנות או עסק קטן, מסוגל היום להקים מועדון לקוחות משל עצמו או להנהיג מעקב אחר העסקאות שביצעו הלקוחות. ממש פשוט היום לעצב את היחידות ולהפיץ אותן בקהל הרחב בצורת כרטיסי מועדון.

סגירת תפריט