כרטיס עובד נועד כדי להקל על המעקב אחר העובדים של כל חברה. המידות של כל כרטיס כמעט וזהים. אבל העובי של הכרטיסים משתנה וקיים עד לעובי של שלוש מילימטר בכל כרטיס. הכרטיסים יכולים להיראות מנייר, פלסטיק, קרטון, PVCובמקרי הצורך גם משילוב של החומרים. כשמדובר בכרטיסי עובד או כרטיסים למטרות ביטחוניות, נהוג לצרף לכרטיס תמונת פספורט לצורך זיהוי. ברבים מהמקרים לא ניתן לאפשר שימוש של כרטיס אחד בין מספר אנשים.

הפרטים המוצגים על הכרטיס:

הפרטים היחידים שמופיעים על הכרטיס וגלויים הם שם פרטי, שם משפחה, תמונה מעודכנת, תפקיד, מחלקה, תאריך התחלת העבודה בחברה, תוקף הכרטיס, ופרטי סיווג במידה וישנם. חשוב לעדכן את הכרטיס מפעם לפעם כשתפקיד העובד משתנה או שמיקום המשרד או האגף משתנה גם הוא. לעיתים מחליפים את כל הכרטיסים שבחברה מטעמי אבטחה מפעם לפעם. אבטחת המידע החשבת בחברות שונות לקריטית. ריגול תעשייתי עשוי להיות הרסני.

כשאורחים מגיעים לביקור

לעיתים מגיעים אורחים לביקור חד יומי או אפילו לתקופה של שבע עד שבועיים. במצב כזה לא נהוג להוציא כרטיס לתקופה כזו קצרה אלא לחלק כרטיס זמני לאורח. כרטיס זה ללא תמונה או פרטים מזהים כלשהם. בדרך כלל מצמידים לאורח מלווה מטעם החברה כדי שיעזור לו להתמצא וישגיח מפני חשיפה שלו למידע רגיש. את כרטיס העובד הזמני הוא מקבל כשהוא מגיע לראשונה למתחם החברה, הוא חתום עליו עד השלב שהוא מזדכה אליו כשהוא מסיים את ביקורו.

כרטיסי עובד

כרטיסי העובד משמשים את החברה למעקב אחר שעות העבודה של העובדים. רבים עובדים לפי משכורת שעתית ולכן יש צורך לדעת כמה שעות כל אחד עבד על מנת להזין זאת ולחשב לפיכך את השכר. כשמדובר בחברות גדולות הרגישות מאוד למידור מידע, יש צורך להימנע מהפצה של מידע פנימי בקרב עודים שאינם נוגעים בדבר. מסיבה זו ניתן לאפשר כניסה של העובד רק לאגפים אליהם הוא צריך לגשת. היחידים בעלי הרשאות להגיע לכל האגפים הם צוות המנקים, המאבטחים והעובדים הבכירים.

שימושיות במועדון הלקוחות

בעל חנות, או רשת חנויות, מסוגל בקלות לנהל מועדון לקוחות משלו ולהתחיל להדפיס כרטיסי מועדון לקוחות. את הכרטיסים נהוג להעניק ללקוחות אסטרטגיים. התועלת של הלקוח הם הנחות, מחירים מיוחדים, מתנות בחגים ובאירועים ועוד. התועלת של מנהל מועדון הלקוחות שברשותו מידע רב אודות התנהגות הלקוחות שלו. ביכולתו לארגן את כל המידע ולראות מתי  נמכרו יותר מוצרים, אילו מוצרים אהובים יותר, והאם מועדים מסוימים צריכים קידום מכירות כדי להפיק מהם יותר. החיבור בין הלקוח למותג חזק יותר כשמעניקים לו כרטיס מועדון לקוחות. ניתן לעצב את הכרטיס באופן מיוחד ומושך ולשלוח לו אותו בדואר.

סגירת תפריט