הייתה תקופה בה חששו עובדים במקומות עבודה רבים, שהתקנת שעון נוכחות כמוה כהבעת אי אמון מצד המעסיק בעובדיו. אך עם חלוף השנים, חל שינוי גורף בתפיסת שעון הנוכחות. כיום, קיימת הבנה כי שעון הנוכחות משרת הן את האינטרסים של המעסיק, והן את אלה של העובדים.

מהם היתרונות בהצבת שעון נוכחות?

מבחינת המעסיק, שעון נוכחות יכול להיות כלי בקרה יעיל על עובדיו. דיווח אישי למעסיק על שעות העבודה ועל החופשות עלול ליצור לא מעט בלגן, ושעון הנוכחות מאפשר לקיים רישום מסודר ומדויק של כל הדברים הללו, בלי צורך במאמץ מיותר. בכך, יכול המעסיק לדעת כמה שעות עבד כל עובד במהלך החודש על פי כרטיסי עובד, וכן לחשב באופן המדויק ביותר את חופשות המחלה, החופשות הרגילות ועוד.

שעון הנוכחות משמש את העובדים על מנת להגן על זכויותיהם. שעון הנוכחות מראה, בין השאר, גם את השעות הנוספות שביצע העובד במהלך החודש. באמצעות מעקב שוטף, יכול העובד לוודא שהוא אכן מקבל את כל המגיע לו מן המעסיק בכל עת. שעוני נוכחות חדשניים מאפשרים מעקב גם על שעות העבודה שבוצעו מחוץ למקום העבודה עצמו- למשל, יציאה לפגישות. באמצעות כלים שונים בשעון הנוכחות, ניתן להמיר את השעות הללו מחוץ למשרד לשעות עבודה עליהן יקבל העובד שכר.

תג קירבה, תגי קירבה

תגי קירבה – תפעול קל ונוח

עם השנים חלה התפתחות בשעוני הנוכחות לעובדים, וכיום ניתן למצוא לא מעט שעונים מודרניים אשר מכילים פונקציות רבות. בין השאר, ניתן למצוא גם שעוני נוכחות ממוחשבים, אשר כל אחד מן העובדים והמנהלים יכול לגשת אליהם מהמחשב הביתי או אפילו מן הטלפון החכם. הדבר יכול לשרת מקומות עבודה אשר בהם חלק מן העובדים מבצעים את עבודתם מהבית. הכניסה אל המערכת מתבצעת באמצעות שם משתמש וססמה, וכדאי לאבטח אותה באמצעות מערכות שונות על מנת למנוע פריצה.

באמצעות ממשק קל ונוח ביותר לתפעול, ניתן לנהל רישום ודיווח מדויק ומסודר של כל העובדים. בכך, נפתרות הרבה מאוד בעיות וניתן לדעת בוודאות כי כל עובד מקבל בדיוק את השכר המגיע לו, לא פחות ולא יותר.

סגירת תפריט