בכול חברה מודרנית יש צורך בארגון של נתונים וסידור שלהם כדי להקל על החיים. כרטיס עובד או כרטיס חבר מועדון מאפשרים כל זאת בצורה פשוטה וקלה. ישנם מספר דגשים שכל אדם או גוף צריך לקחת בחשבון טרם הפקה של כרטיסי לקוחות, בכל תחום שהוא. בחירת הלוגו המתאים שיתנוסס על גבי הכרטיס. האם לשים את הלוגו של החברה או לוגו ידידותי יותר כמו דמות. קחו בחשבון שכל כרטיס מיועד להישאר תקין מספר רב של שנים. חשוב לחשוב קדימה ולראות היכן המותג נמצא בעוד 10 שנים וכבר כרגע להתאים אליו את השיווק לקוחות.

הצד האחורי של הכרטיס

בצד האחורי של הכרטיס צריך להיות מידע אודות המותג. מומלץ להוסיף שבמידה הכרטיס עובד יש להחזיר אותו לחנות החברה או למשטרת ישראל. ניתן להחזיר את הכרטיס גם לדואר ישראל והם יחזירו אותו לבעליו. המידע כולל בין היתר כתובת של העסק, פרטי כתובת, טלפון, תקנון שימוש בסיסי ועוד. ישנו פס מגנטי ברוב המקרים בו אין אפשרות לעשות שימוש אלא רק במכשירים מיוחדים שקוראים את הנתונים. על כל אחד לשמור על הכרטיסים שברשותו בארנק או במגרה בבית.

מתי לחלק את היחידות לעובדים?

נהוג לחלק את כרטיסי העובד לאחר שהאחרונים חתמו על חוזה העבודה ומתחילים לעבוד. כרטיס העובד משמש את החברה למעקב אחר שעות הפעילות של העובדים. בצורה זו ניתן לחשב את השכר השעתי של העובד. בנוסף אפשר לקבוע את השערים והדלתות שכל עובד יכול לפתוח. אפשר למדר ולסווג את האגפים של כל עובד ולהבטיח אבטחת מידע וחיסיון ככול האפשר. כרטיס עובד מאפשרים לדעת אצל כול עובד בכמה מהזמן הוא נמצא במשרד וכמה זמן בהפסקה. הכרטיסים טובים גם עבור חדר האוכל. ניתן להפיק באמצעותם שוברים לארוחות. בחלק מהמקומות ניתן להשתמש בכרטיס גם עבור רכישה של מוצרים שונים.

איפה שומרים את הכרטיסים?

ניתן לשמור את הכרטיסים בארנק. ניתן לשמור אותם בכיס. ישנה אפשרות לחבר אותן ללולאה של המכנסיים. בצור הזו ניתן למשוך את הכרטיס בזמן השימוש וכשמשחררים הכרטיס קופץ חזרה למתקן שלו. במקרים נוספים אפשר לאכסן את הכרטיסים בארון מיוחד בכניסה למפעל. ניתן בנוסף לשמור את הכרטיסים בכניסה למפעל, בקבלה. בעבר כרטיסי עובד היו פתקים מקרטון ועל מנת לסמן את תאריך יום העבודה ואת השעה היו מחוררים אותו באמצעות מכשיר מיוחד. היום כל המידע ניתן לשמירה ולאכסון על גבי מחשב.

לנהל מועדון לקוחות

באמצעות חלוקה של כרטיס ללקוחות ניתן לעקב אחר הפעילויות שהם מבצעים. רואים בכול פעם שהם בחרו לרכוש ממוצרי החברה ולתכנן את הפעילות השיווקית על פניה. בצורה זו אפשר לדעת אילו מוצרים נמכרו יותר או פחות ולנסות להבין מהן הסיבות לכך. הכרטיסים מאפשרים בדרך כלל הנחות או תנאי רכישה מיוחדים. נוצר חיבור טוב יותר בין המותג והלקוח. יש עוד המון דברים שניתן לבצע באמצעות כרטיסי מועדון לקוחות.

סגירת תפריט