כרטיסים שונים משמשים חברות וגופים רבים. היום בבעלותו של אדם ממוצע יש לפחות חמישה כרטיסים, ואפילו כמה עשרות אצל אחרים. לכל אחד מאיתנו יש כרטיס אשראי אחד אם לא יותר, כרטיס חבר בקופת חולים, כרטיס עובד, או סטודנט או אפילו כרטיס מועדון או חוג. אז הגיע הזמן לעשות קצת סדר בדברים. מילון המונחים הבא יגדיר את הכרטיסים השונים ויסווג אותם.

כרטיסי מועדון לקוחות :

מיועדים לחוגים שמעוניינים להעניק הטבות ללקוחות קבועים מועדפים. באמצעות החברות במועדון נהנים הלקוחות ממבצעים, הנחות והטבות וניתן ליצור חיבור טוב יותר בין הצרכן ובין המותג. הכרטיסים זהים בתכונות שלהם לכרטיסי האשראי. אפשר לשמור בפס המגנטי מספר רב של נתונים כמו למשל היסטוריה של רכישות, פניות, פרטי התקשרות ועוד. ניתן להדפיס על הכרטיס ברקוד, תמונה צבעונית או להבליט את הגופן.

כרטיס נוכחות :

מתאים לעובדים בבתי מלאכה ובחברות גדולות. הכרטיסים מסוג PVCוכוללים פס מגנטיHICO  או LOCO. משתמשים במוצרים אלו כדי לזהות את העובדים שבארגון ולסווג אותם מבחינת הרשאות לאגפים והרשאות נוספות. ניתן להשתמש בכרטיס כדי לבצע הזמנות אוכל ולחשב את השכר על פי שעות הנוכחות. ניתן להדפיס על כרטיס עובד תמונה צבעונית של העובד באיכות גבוהה.

כרטיסים שקופים :

הינם מהמוצרים המיוחדים ומהשונים הקיימים בתחום. על הכרטיס ניתן להדפיס כל תמונה או דמות ולראות את ההדפסה על פני כל רקע. ניתן להדפיס הדפסות מסוג פרוצס ומשי. גם במקרה זה ניתן להוסיף לו פס מגנטי ולשמור עליו נתונים, ברקוד או תמונות משתנות.
 

כרטיסי חיוג :

 
ניתן להשיג בשלוש גרסאות שונות. האחד הוא כרטיס עשוי נייר ומצופה PVC. השני הוא כרטיסPVC  דק בעובי 500 מקרון. השלישי עשויPVC  גם הוא אבל העובי שלו 760 מקרון. במוצר זה ניתן לשמור מידע כמו קוד החיוג, נומרטור, קוד ביקורת ונתונים נוספים. לכל כרטיס פס גירוד אטום שמכסה את הקוד הסוני המפעיל אותו. ניתן לקבל את היחידות כשהן ארוזות בצלופן נצמד.

כרטיסי סטודנט :

תואמים גם הם את כרטיסי האשראי במראה שלהם ועשויים PVC. הם כוללים פס מגנטי מסוגLOCO  או HICO. המידות של כל יחידה הן 54 X85 מילימטר. הכרטיס נועד לזהות את התלמיד או את הסטודנט עבור בקרת נוכחות, זיהוי בעת כניסה למוסד, כרטיס ספריה, קבלת הרשאה במחשב או שימוש במסוף. ניתן להתאים את הכרטיס לשימוש בתחבורה הציבורית.

שרוך צוואר :

מגיע בגרסה הרגילה ברוחב של סטנימטר אחד. הצבעוניות רבה מאוד וניתן לבחור את הדוגמה והצבע. הקצה השרוך קיים קליפס שנועד לחיבור למנשא הפלסטיק של הכרטיס, או אליו ישירות. ניתן להזמין שרוכים בכול צבע אפשרי בכפולות של אלף יחידות.

יו יו קפיצי :

הינו שימושי מאוד בקרב עובדים העושים שימוש רב בכרטיס, לצורך פתיחת שערים, דלתות, מעליות ומעברים. ישנם שני צבעים שקיימים במלאי באופן קבוע שהם כחול ולבן. כל צבע אחר ניתן להזמין בכפולות של מעל 500 יחידות. ניתן להוסיף ליויו מדבקה ממותגת ולצפות אותה בשכבה פלסטית ששומרת עליה ובולטת כמו בצורת טיפת מים. 
כרטיס עובד
כרטיס עובד לדוגמא
סגירת תפריט