כרטיס חבר - אל"ף בי"ת בשיווק

הגדרתו של פליפ קוטלר בספרו "ניהול השיווק" למושג שיווק : "פעילות אנושית המכוונת לסיפוק צרכים ורצונות בעזרת תהליכי חליפין. הצרכן מבקש משהו, היצרן רוצה לתת משהו וכך שני הצדדים עושים פעילות מסחר". פעילות שיווקית מוצלחת דורשת שני דברים עיקריים, האחד למכור ולהגיע ללקוחות בפעם הראשונה והשנייה, להפוך את הלקוח לנאמן במילים אחרות להשאיר אותו אצלנו. קיימים מספר שלבים כדי להגיע לדרך המלך האל"ף בי"ת של השיווק. קיים מכנה משותף בכל התהליך חייבים להיות בקשר עם הלקוח, לעשות בקרה ולוודא שאכן אנו משיגים את מטרותינו ופונים ללקוח בצורה חיובית. אחד השלבים החשובים ביותר- כרטיס חבר מועדון.
 

כרטיס חברכרטיס חבר - איך זה עובד

שלב ראשון, קופאי בחנות או ברשת מעביר ללקוח כרטיס חבר שלב שני, הנתונים של הלקוח מועברים ישירות אל מערכת המועדון שייצרנו, בשלב הבא המערכת שולחת מסרונים לגבי מבצעים, הנחות, מתנות יום הולדת או חגים כמובן בהתאם למדיניות שהכתבנו ובשלב הרביעי והאחרון, מנהל המועדון מקיים אינטראקציה עם הלקוחות - חברי המועדון  בדרכים שמצא לנכון.
 

הדפסת כרטיס חבר

כרטיסי חבר מועדון מודפסים בצורות שונות המותאמות עבור הלקוח: הדפסים דיגיטליים, הדפסי אופסט או דפוס משי באיכות צילום. ניתן לשלב על גבם פס מגנטי המכיל את פרטי החבר וניתן להעברה בקופה הרושמת. הכרטיסים יכולים להגיע בשלל צבעים ובעיצובים מרהבים עם תמונת הלקוח, לוגו החברה, הולוגרמות הכל כיד הדמיון.
מועדון כוחו יפה אבל לא מתאים לכל רשת, למשל רשת  מועדוני כושר, הלקוח כבר שם הנתונים שאנו צריכים לדעת אודותיו שונים לגמרי. אנו צרכים לבדוק בקרת כניסה, בקרת נוכחות הוא חבר במועדון ואנו רוצים "לעקוב" אחריו, במקרה זה אנו צרכים תג קירבה על גבי מחזיק מפתחות. תגים אלו מגיעים בשלל צורות וצבעים עם תמונת הלוגו של הרשת, תגי הקרבה מותאמים למרבית הקודנים הקיימים בארץ הם אטומים למים והם כבר מזמן הפכו לסיפור הצלחה. מחזיקי המפתחות הללו מתאימים יותר למועדוני כושר, חניונים בריכות ציבוריות בקיצור  לכל מקום בו אנו רוצים לנהל מעקב ובקרת כניסה של הלקוח.
 

לסיכום

קיימות דרכים מגוונות לנהל אינטראקציה עם הלקוח שלנו, בין אם מדובר בכרטיס חבר, מוצרי פרסום או תג זיהוי על גבי מחזיק מפתחות. כל עסק צריך להבין מה הוא צריך ורוצה מהלקוח. לאחר מכן ניתן לפנות לחברה המתמחה בהדפסה. אנו רוצים להיות כמו כולם אך שכרטיסי החבר שלנו או תגי הזיהוי יהיו מיוחדים. סטנדרטי ורגיל לפי חוקי השיווק כבר לא עובדים, אם כבר פתחנו במסע שיווק צריך בידול מהמתחרים בכל הרבדים אפילו בפרטים הקטנים.